CSM Olimpia Satu Mare, după puncte la Zalău

09 mai 2024

Echipa de fotbal de la CSM Olimpia Satu Mare se află în fața unui test important. Galben-albaștrii joacă vineri la Zalău împotriva liderului seriei a 10-a din play-off-ul Ligii a 3-a, iar cu o victorie aceștia și-ar asigura prezența în semifinala barajului pentru promovarea în al doilea eșalon fotbalistic al României.

Zălăuanii și-au asigurat deja prezența la baraj, chiar după acel 2–2 înregistrat la Satu Mare, în care echipa lui Cristian Lupuț a egalat de două ori în ultimele minute ale celor două reprize.

Așadar, băieții noștri  au de luat o revanșă după acel meci, iar obiectivul principal este obținerea celor trei puncte.

Chiar și un egal ne menține pe poziția a 2-a a clasamentului, doar că în acest caz  posibila bucurie pentru calificarea la baraj se amână cu o săptămână, când echipa noastră va juca acasă cu CSM Sighetu Marmației.

Înaintea partidei din penultima etapă al play-off-ului, gazdele de vineri sunt pe prima poziție în clasament cu 55 puncte, pe locul 2 CSM Olimpia a acumulat 41 puncte, iar ocupanta locului 3, CSM Sighetu Marmației are 38 puncte.