Cinci medalii de aur pentru judoka antrenorului Terely Mihály la Baia Mare

16 octombrie 2023

Judoka cu dublă legitimare , CSM Olimpia Satu Mare și Clubul Sportiv Unio Satu Mare au avut o evoluție remarcabilă la competiția internațională de tradiție, Cupa Nordului-Memorial Vasile Salincean de la Baia Mare.

Elevii antrenorului Terely Mihály au obținut în total cinci medalii de aur, două de argint și una de bronz.

La categoria U13, Maya Dihenes (57 kg) a urcat pe prima treaptă a podiumului, iar Thiruvadi Alesszia (36 kg) a obținut medalia de argint.

La categoria U15 au terminat pe primul loc Erin Oros (48 kg), György Orsolya (63 kg), György Bettina (+63 kg) și Turoczi Roland (60 kg), iar Pașcu Dragoș (42 kg) a obținut medalia de bronz.

La categoria U18 Alex Urâte (81 kg) a urcat pe a doua treaptă a podiumului.

Judoka antrenorului Terely nu au liber nici în weekend-ul care urmează, pregătindu-se pentru un nou turneu puternic, ce se va organiza pentru categoriile U10-14 în localitatea Vlăhița, județul Harghita.