CSM Olimpia Satu Mare se desparte de patru jucători

18 decembrie 2023

Conducerea Clubului Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare anunță încetarea pe cale amiabilă a relațiilor contractuale cu patru jucători de la echipa de fotbal de Liga a 3-a.

Astfel, în această iarnă vor părăsi lotul Alexandru Mărieș, Răzvan Lazăr, Daniel Vereguț și Gabriel Mureșan.

Mărieș a sosit la echipă iarna trecută. În acest sezon, mijlocașul de 22 ani a jucat 8 din cele 15 meciuri de campionat, însă doar în primele două etapă a prins primul unsprezece.

Ceilalți trei au prins doar jumate de sezon la echipa de pe locul 2 a seriei a 10-a a ligii a 3-a.

Fundașul Răzvan Lazăr a jucat doar 5 meciuri de campionat. În prima etapă a fost introdus în pauză, în următoarele trei meciuri a fost integralist, după care a mai prins 10 minute de joc în etapa a 12-a, la Baia Mare, în meciul câștigat cu 2–0 împotriva Minaurului.

În tricoul galben-albastru a marcat un gol, în etapa a 3-a, în victoria de acasă cu scorul de 4–1 împotriva Minaurului.

Fundașul Daniel Vereguț a prins un singur meci oficial la CSM Olimpia Satu Mare, fiind integralist în etapa a 3-a a Cupei României, pierdută acasă cu scorul de 3–2 împotriva Minaurului.

Juniorul sătmărean, Gabriel Mureșan a venit și el în vară la echipa CSM Olimpia, însă nu a apucat să debuteze.

Conducerea clubului le mulțumește celor patru jucători pentru munca depusă în cadrul echipei de fotbal și le dorește mult succes în viitor.