Elevii lui Halas au urcat pe podium la o competiție puternică, în Slovacia

15 aprilie 2024

Opt judoka de la Clubul Sportiv Municipal Olimpia Satu Mare au participat la sfârșitul săptămânii trecute la turneul internațional Bardejov Judo Open 2024, Slovacia.

La această competiție organizată în localitatea Bardejov au participat 895 sportivi, iar elevii antrenorului Marian Halas au avut evoluții foarte bune.

Adina Micaș a urcat pe prima treaptă a podiumului la categoria U21, 78 kg. Alesia Micaș (U15, 40 kg) și Paul Cîmpan (U21, 73 kg) au obținut medalii de argint, iar George Ilie (U21, 90 kg) a urcat pe a treia treaptă a podiumului. Rareș Pașca (U21, 73 kg) s-a clasat pe locul cinci. Pentru ceilalți judoka a fost o experiență bună această competiție.

Pentru cei mai mici elevi al antrenorului Halas urmează la sfârșit de săptămâna viitoare Finala Campionatului Național U15, U13, ce va avea loc la Arad.