Judoka lui Terely Mihály pe locul trei, la Poprad, în clasamentul pe medalii

14 octombrie 2024

Două medalii de aur, o medalie de argint și două medalii de bronz sunt rezultatele judokanilor de la CSM Olimpia Satu Mare la competiția internațională Poprad Grand Prix, ediția a 4-a.

Elevii antrenorului Terely Mihály au concurat alături de 605 de sportivi, veniți de la 61 de cluburi din 10 țări.

Erin Oros a câștigat competiția de 52 de kilograme pentru categoria sub 15 ani, iar György Bettina a obținut medalia de aur la categoria U18, 70 de kilograme.

În competiția de la 63 de kilograme pentru categoria U15, Maya Dihenes a ajuns și ea în finală după trei meciuri câștigate, obținând medalia de argint.

În categoria U13, Tóth Zalán (50 kg) și Oroszi Stefánia (52 kg) au câștigat medalii de bronz.

Elevii lui Terely Mihály și judoka de la Judo Master Satu Mare au punctat și în competiția pe echipe, terminând pe locul trei în clasamentul pe medalii.