Remiză pentru CSM Olimpia în ultimul amical al iernii

01 martie 2024

Echipa de fotbal de la CSM  Olimpia Satu Mare și-a încheiat vineri seria meciurilor amicale cu o remiză obținută în fața ultimei clasate din  seria a 10-a a Ligii a 3-a, Minaur Baia Mare, scor 1–1.

În meciul disputat pe Stadionul Olimpia-Daniel Prodan, băiămărenii au reuşit să marcheze în prima repriză în minutul 12 prin Darius Mureşan. Acesta a avut o execuție de excepție  din lateral dreapta, de la 20 de metrii, sub bara transversală a porții apărate de Patric Toderean (0–1).

În repriza a doua băieții noştri au fost mai periculoşi  iar în minutul 60 a venit şi golul egalării.

După o  lovitură liberă bine executată de Viorel Chinde, fundașul  Răzvan Prodan a retrimis din 6 metrii lateral dreapta, cu capul înapoi în fața porții, de unde Gueye Mansour a marcat tot cu o lovitură de cap, printr-un plonjon spectaculos (1–1).

Chiar dacă ambele echipe au mai avut situații bune de a marca, scorul a rămas neschimbat până la sfârşitul meciului.

CSM Olimpia Satu Mare termină seria amicalelor cu 3 victorii, 4 remize și o înfrângere.

Sâmbata viitoare se va relua campionatul Ligii a 3-a cu meciurile etapei a 16-a. Echipa noastră va juca pe teren propriu, de la ora 15, împotriva formației CSM Victoria Carei.